play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Novomarofskim pčelarima dodijeljene potpore u iznosu od oko 8.800 eura

U sklopu programa pomoći poljoprivrednicima, Grad Novi Marof provodi više mjera potpore, te je tako u petak 6. prosinca gradonačelnik Siniša Jenkač s novomarofskim pčelarima potpisao ugovor o dodjeli potpora kojima je cilj očuvanje pčelinjih zajednica.

 

Potpore su se dijelile po pčelinjoj zajednici, a ove godine pravo na dodjelu sredstava ostvarilo je 29 pčelara i to u ukupnom iznosu od 8.794 eura.

 

Nastavak je to ulaganja u poljoprivredu na području Grada Novog Marofa, a kako je istaknuo novomarofski gradonačelnik, Siniša Jenkač, Grad je objavio više natječaja za poljoprivrednike. Tako su ovih dana potpisani ugovori za osjemenjivanje goveda u iznosu od 350 eura, kao i za nabavku višegodišnjih nasada u iznosu od 2.070 eura.

 

Dodajmo kako su prije svega nekoliko mjeseci sa poljoprivrednicima potpisani i ugovori o nabavi materijalne imovine, odnosno kupnje strojeva i opreme potrebne za bavljenje poljoprivrednom i to u iznosu od 45 tisuća eura, a uskoro slijedi i potpisivanje ugovora sa svima onima koji su se javili na sufinanciranje okrupnjivanja, odnosno kupovine poljoprivrednog zemljišta u iznosu od 3.280 eura.

 

Još imamo neiskorištenih sredstava za natječaj sufinanciranja okrupnjivanja zemljišta, tako da ćemo ponoviti natječaj i svi oni koji se možda nisu javili, koji možda nisu znali ni čuli za natječaj, sada će imati prilike javiti se na ponovljeni natječajnajavio je gradonačelnik Jenkač te dodao kako još uvijek traje natječaj za subvenciju goveda.

 

Kao što se vidi, za potpore u poljoprivredi osigurana su značajna sredstva u proračunu Grada Novog Marofa i upravo kroz ovakve pozive naši poljoprivrednici imaju mogućnost ostvariti pravo na potpore. Stoga, pozivam sve poljoprivrednike s područja grada da prate natječaje i da se javljaju na pozive koje objavljuje Grad, i ako nisu u sustav, da se uključe kako bi se mogli prijaviti i dobiti potporukazao je gradonačelnik.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Održana Smotra dječjeg dramskog stvaralaštva na kajkavskom narječju – VINKAJČEK 2023.

    U petak, 21. travnja održana je 1. Smotra dječjeg dramskog stvaralaštva na kajkavskom narječju „Vinkajček 2023.“. Na smotri su nastupili mališani iz šest dječjih vrtića: Dječji vrtić Bambi Sračinec, Dječji vrtić Ivančice Ivanec, Dječji vrtić Zibeljko Bednja, Dječji vrtić Zeko Cestica, Dječji vrtić Čarolija Maruševec te organizator Dječji vrtić Vinica. Smotra je održana u organizaciji zamjenice ravnateljice Dječjeg vrtića Vinica Ksenije Humek te odgojiteljica iz Dječjeg vrtića Vinica, a pod […]

    today28/04/2023 193

    0%