play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Novomarofski dragovoljci i veterani Domovinskog rata posjetili Vukovar

Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak Novi Marof organizirala je 23. studenoga izlet u Vukovar za svoje članove, pružajući im priliku za zajedničko druženje i obilježavanje važnih trenutaka Domovinskog rata grada heroja.

Obišli su mjesta koja trajno svjedoče o hrabrosti hrvatskih branitelja te stradanju i žrtvama branitelja, ali i nevinih civila tijekom Domovinskog rata. S tugom, ali i ponosom, prisjetili su se zajedničkih ratnih dana, odajući počast onima koji su se nesebično borili za slobodu i neovisnost domovine, a mnogi su od njih na oltar domovine položili svoje živote. Zahvaljujući njihovoj žrtvi i hrabrosti, danas živimo u slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj.

Izlet je financirala Udruga, osiguravši za 48 sudionika izleta obilazak Vukovara uz stručnog vodiča i jednog od branitelja. Tijekom izleta obišli su ključna mjesta sjećanja u gradu heroju.

Obišli smo apsolutno skoro sve – od Trpinjske ceste, bolnice, vojarne, Ovčare, svratišta, groblja, Vodotornja, Bijelog križa – naveo je predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak Novi Marof, Josip Begović.

U Vukovaru je bio i novomarofski gradonačelnik, Siniša Jenkač koji je ponovio kako je iznimno važno iskazati poštovanje prema našim herojima iz Domovinskog rata čiju žrtvu nikada ne smijemo zaboraviti. Zaključio je kako istinu o Domovinskom ratu, o tragediji herojskog grada Vukovara, u svakoj prilici treba prenositi na mlađe naraštaje.

Izlet je završio zajedničkim druženjem sudionika, uz izraženu želju za nastavkom ovakvih aktivnosti koje čuvaju sjećanje na ratne dane, povezujući branitelje i njihove obitelji u zajedničkom cilju i težnji: Da se ne zaboravi!

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Obnova upravne zgrade u Novom Marofu napreduje, uskoro i završna faza projekta

    Obnova upravne zgrade u središtu Novog Marofa ulazi u završnu fazu. Riječ je o zgradi izgrađenoj 60-ih godina prošlog stoljeća koja je godinama zahtijevala temeljitu obnovu zbog dotrajalosti i neadekvatne energetske učinkovitosti. Projektom će se povećati stabilnost i funkcionalnost objekta, značajno smanjiti troškovi grijanja i hlađenja, a ugradnjom dizala i pristupa za osobe s invaliditetom poboljšat će se dostupnost svih prostora. „Svi koji svakodnevno prolazimo kroz centar vidimo da zgrada […]

    today14/11/2025 3

    0%