play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Novi Marof dobiva Multifunkcionalni centar za mlade

S dobrim razlogom, novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač sudjelovao je prošlog tjedna na 3. Danu poljoprivrede, ribarstva i šumarstva u Puli.

Tamo je, potpisao ugovor o sufinanciranju projekta rekonstrukcije zgrade „stare škole” u Novom Marofu koja će postati Multifunkcionalni kulturni centar za mlade, a potpora Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju iznosi 7.515.600 kuna/997.491,54 eura, odnosno 90 posto od ukupno prihvatljivih troškova projekta.

Podsjetimo, projekt „Multifunkcionalni kulturni centar za mlade – rekonstrukcija“ Grad Novi Marof prijavio je na natječaj za mjeru 7.4.1 Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju. Projekt obuhvaća rekonstrukciju i opremanje „stare škole“ u Zagorskoj ulici u Novom Marofu te njezinu prenamjenu u Multifunkcionalni centar za mlade, ukupne korisne površine veće od 866 četvornih metara. „Iznimno sam sretan što su nam odobrena sredstva i što ćemo konačno moći realizirati ovaj projekt te tako ostvariti naš cilj, a to je unaprijediti kulturni život zajednice, posebno naših mladih. Centar će biti stalni prostor za nove oblike društvenih i kulturnih aktivnosti i služit će kao mjesto okupljanja mladih, pojedinaca i interesnih skupina s područja Grada Novog Marofa, ali i šire” – istaknuo je Jenkač.

Potpisivanju ugovora nazočili su predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković i ministrica poljoprivrede Marija Vučković.

      

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Na Uskrsni ponedjeljak nezaboravni događaj za djecu u parku Velika Graba u Sračincu

    Na Uskrsni ponedjeljak, 21. travnja u Općini Sračinec se za svu djecu priprema nezaboravni događaj. Naime, na pozornici u parku Velika Graba u 11 sati će se najprije odigrati predstava „Priča za 5 uz bolji svijet“, a potom će djeca krenuti u potragu za uskrsnim zečevima koji će svakog mališana razveseliti slatkim čokoladnim jajima. U organizaciji i provedbi ovog događaja zajedno sudjeluju Općina Sračinec i Udruga „Preslica“ iz Sračinca.

    today20/04/2025 7

    0%