play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Ministar Šipić gradonačelniku Jenkaču uručio ugovor vrijedan gotovo 49 tisuća eura

U četvrtak je u Glazbenoj školi u Varaždinu održana svečana dodjela ugovora o bespovratnim sredstvima u okviru Poziva Ministarstva demografije i useljeništva „Dostupnost kvalitetnih i priuštivih sadržaja za djecu u lokalnim zajednicama kroz opremanje i uređenje igrališta za djecu“.

 

Ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić tom je prigodom gradonačelniku Grada Novog Marofa, Siniši Jenkaču, uručio ugovor vrijedan 48.979,83 eura. Riječ je o bespovratnim sredstvima koja će Grad iskoristiti za opremanje i uređenje dječjih igrališta na području grada, čime se nastavlja ulaganje u stvaranje sigurnih i kvalitetnih prostora za djecu.

 

Gradonačelnik Jenkač istaknuo je važnost ovakvih ulaganja za najmlađe, naglasivši pritom kako su ulaganja u dječja igrališta dio strateškog pristupa Grada u razvoju sadržaja za djecu i obitelji.

 

– Djeci treba osigurati što bolje uvjete školovanja, na čemu kontinuirano i predano radimo, ali moraju imati i zadovoljavajuće prostore za igru. Naš cilj je da svako naselje u Novom Marofu ima uređene, sigurne i funkcionalne prostore u kojima se djeca mogu igrati, razvijati i družiti. Ova sredstva Ministarstva demografije omogućuju nam da nastavimo s tim ciljem i dodatno unaprijedimo kvalitetu života naših najmlađih sugrađana – izjavio je gradonačelnik Jenkač.

 

Naglasio je kako ulaganje u djecu nije trošak, već se radi o najvažnijoj investiciji u budućnost.

 

– Grad Novi Marof nastavit će koristiti sve dostupne mogućnosti kako bi stvorio bolje uvjete za život obitelji na svom području. Hvala Ministarstvu i ministru Šipiću na prepoznavanju naših potreba i što ulažu u budućnost, kako našeg grada, tako i cijele Hrvatske – poručio je gradonačelnik.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Vina Vlahović osvojila zlato na Decanteru, Varaždinska županija bogatija za 43 medalje

    Jedinu zlatnu medalju za Varaždinsku županiju na ovogodišnjem Decanter World Wine Awards natjecanju osvojila su Vina Vlahović za Graševinu 2025., nagrađenu s visokih 95 bodova. Za Josipa Vlahovića, čija se obitelj vinogradarstvom bavi već dva desetljeća, riječ je o najvećem priznanju u dosadašnjem radu. „Ovo priznanje nije samo uspjeh jednog vina, nego potvrda dugogodišnjeg rada, predanosti i vjere da se i u našem kraju mogu stvarati vina svjetske kvalitete. Vinogradarstvo […]

    today24/06/2026 15

    0%