play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Milanović i Primorac u drugom krugu izbora: Varaždinska županija premoćno za Milanovića

Jučer je održan prvi krug predsjedničkih izbora

Aktualni predsjednik Zoran Milanović pobijedio je u prvom krugu osvojivši 49.09 % glasova. Iako mu je malo nedostajalo za pobjedu u prvom krugu, 12. siječnja u drugom krugu ipak će se sučeliti s Draganom Primorcem koji je osvojio 19.35 % glasova.

Svoje biračko pravo iskoristilo je 1.625.458 građana, odnosno 46.03 % koji su svoje glasove, osim Milanoviću i Primorcu raspodijelili Mariji Selak Raspudić koja je osvojila 9,25 %, Ivani Kekin 8,89 %, Tomislavu Jonjiću 5,09 %, Miri Bulju 3,82 % i Branki Lozo 2,41 % dok je Niko Tokić Kartelo osvojio 0,88 % glasova birača.

Zoran Milanović pobijedio je u svim županijama i 20 najvećih gradova u Hrvatskoj, ali po novi mandat mora 12. siječnja kada ga u drugom krugu čeka Dragan Primorac.

Rezultati u Varaždinskoj županiji

Varaždinska županija na jučerašnjim je izborima za Predsjednika Hrvatske izabrala aktualnog predsjednika Zorana Milanovića. Svi gradovi i općine u Varaždinskoj županiji glasovali su za Milanovića. Na razini Varaždinske županije svoje je biračko pravo iskoristilo 73.071 građana, odnosno 52,13 %. Od toga, za Milanovića je glasovalo 45.598 građana, odnosno 62,40 %.

Prvi pratitelj je Dragan Primorac za koga je glasovalo 11.190, odnosno 15,31 %. Slijede Ivana Kekin sa 9 %, Marija Selak Raspudić sa 7,38 %, Miro Bulj sa 1,65 %, Tomislav Jonjić sa 1,47 %, Branka Lozo sa 1,10 % dok je Niko Tokić Kartelo osvojio 0,70 % glasova birača. Milanović je najviše glasova u Varaždinskoj županiji osvojio u Općini Cestica, čak 70,07 %, a slijede Sračinec sa 67,86 % te Petrijanec sa 67,84 %. Kod gradova, Milanović je najviše glasova osvojio u Ivancu 66,74 % i Varaždinskim Toplicama – 63,50 %.

Milanovića u drugom krugu, 12. siječnja čeka Dragan Primorac koji je u Varaždinskoj županiji najviše glasova osvojio u Ljubešćici – 38,55 % i Visokom – 37,99 %.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Ispred Županijske palače u Varaždinu obilježen Europski dan jezika

    Na Franjevačkom trgu u Varaždinu danas je po 16. put zaredom obilježen Europski dan jezika, čiji cilj je promovirati i zaštititi bogatu jezičnu raznolikost Europe te podići svijest o važnosti cjeloživotnog učenja jezika za sve. Europski dan jezika obilježava se od 2001. godine kada je utemeljen na inicijativu Vijeća Europe. Projekt je pokrenut  na inicijativu učiteljice njemačkog jezika Lee Lesar  iz Osnovne škole Vidovec, a uz potporu udruge EKULT-Europski kulturni […]

    today29/09/2025 167

    0%