play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Maturanti 4. d razreda Medicinske škole Varaždin ponosni vlasnici „najodore“

Stjuardese i piloti, pčele, trbušne plesačice, mornari, zatvorenici i policajci, astronauti, gusari, Ivanini ratnici i brojni drugi zanimljivi likovi zavladali su varaždinskim ulicama i trgovima prenijevši dobro raspoloženje na sve prolaznike. Naime, tradicionalnim mimohodom maturanata srednjih škola s područja Varaždinske županije započela je ovogodišnja „Maturantika“. Ni ove godine nije bilo lako izabrati najljepšu odoru, što je bio zadatak žirija kojeg su činili pročelnica Upravnog odjela za poslove Skupštine i župana Varaždinske županije Renata Skoko, predsjednik Gradskog vijeća Grada Varaždina Lovro Lukavečki i policijska službenica PU varaždinske Tatjana Novak. Završetak njihova školovanja, kao i veseo i dostojanstven oproštaj maturanata od srednjoškolskih klupa pozdravio je i župan Anđelko Stričak.

 

Kremenko – „Još malo, pa nestalo“ proglašena je najodorom Maturantike, a njeni ponosni vlasnici su učenici 4. d razreda Medicinske škole Varaždin. Za njih je nagradu osigurala Varaždinska županija, a riječ je o izletu u adrenalinski park Vručina.

 

Za 1.775 učenika završnih razreda srednjih škola Maturantika se nastavlja u četvrtak, 23. svibnja, u Parku mladih gdje će se održati sportski dan, a Zaklada Sveti Mihael je pripremila vrijedne nagrade za najupornije i najizdržljivije maturante.

 

U petak, 24. svibnja, točno u podne, maturanti će na Kapucinskom trgu zaplesati kvadrilju i poslati poruke mira. Za plesanje quadrille su ove godine prijavljena 454 maturanta.

 

Sedmu godinu zaredom Maturantiku zajednički organiziraju Varaždinska županija, Grad Varaždin i Policijska uprava varaždinska. Partneri su Koncertni ured Varaždin, Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin i Školski sportski savez Varaždinske županije, a održavanje podupiru Savjet mladih Varaždinske županije i Savjet mladih Grada Varaždina.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Sport

    Varaždin u nedjelju igra protiv Slaven Belupa

    U nedjelju u 15 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu igra se derbi sjevera između Varaždina i Slaven Belupa. Cilj je jasan – osvojiti nova tri boda pred domaćom publikom. Naglasili su to trener i sportski direktor Varaždina Nikola Šafarić i igrač Leon Belcar na konferenciji za medije uoči nedjeljne utakmice. Iako je pred momčadi Varaždina zahtjevna utakmica, trener Šafarić istaknuo je kako su dosad pokazali da mogu igrati protiv svih. Nakon odličnih […]

    today14/02/2025 92

    0%