play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Ludbreški hren i čokolada s heljdom proglašeni šampionima, a neobična čokolada je najbolji inovativni proizvod u Hrvatskoj

Čak dvije titule šampiona osvojili su poljoprivredni proizvođači iz Varaždinske županije na 6. ocjenjivanju prehrambenih proizvoda prerade biljnog podrijetla, koje je u Zagrebu u sklopu 10. Sajma zimnice, ekoloških i autohtonih proizvoda organiziralo Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva.

Naribani ludbreški hren tvrtke Agro Altera proglašen je šampionom u kategoriji „Umaci i namazi“, dok je Jotei čokolada s heljdom OPG-a Pocedulić šampionom proglašena u kategoriji „Suho voće, krekeri, pahuljice, kolači, tjestenina“.

Neobična čokolada dobitnica je još jednog značajnog priznanja: proglašena je najboljim inovativnim proizvodom u Hrvatskoj. Time je OPG Pocedulić drugu godinu zaredom osvojio ovu laskavu titulu, prošle godine za Mlince od varaždinske heljde, a sad za čokoladu nazvanu „Jotei“, što na japanskom znači „carica“.

Riječ je o kombinaciji tamne čokolade i hrskave Varaždinske heljde, koja je očito oduševila stručno povjerenstvo sastavljeno od uglednih profesora zagrebačkih Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta i Agronomskog fakulteta. Uz to, OPG Pocedulić osvojio je još tri medalje, zlato za Heljdina puf zrnca, srebro za Heljdine hrskače i broncu za Pekmez od šljiva.

Agro Altera iz Ludbrega najveći je hrvatski proizvođač Ludbreškog hrena koji je od ove godine zaštićen na razini Europske unije, a njihovi rezultati također su izvrsni. Nakon što su prošle godine osvojili zlato, sada je njihov Naribani ludbreški hren proglašen šampionom, a uz to su za Ludbreški hren s jabukom osvojili broncu.

Nagrade je OPG-u Pocedulić i Agro Alteri danas u Zagrebu uručio državni tajnik Zdravko Tušek u sklopu otvorenja jubilarnog 10. Sajma zimnice, ekoloških i autohtonih proizvoda, koji će se sve do nedjelje, 20. listopada, održavati na Europskom trgu u Zagrebu.

Uz dobitnike priznanja, na Sajmu svoje izvrsne proizvode, ujedno zaštićene na razini Europske unije, predstavljaju još četiri poljoprivredna proizvođača iz Varaždinske županije: PPP Jurica Cafuk, OPG Petrović Andreja, OPG Kolenko i OPG Branko Vidaček.

Cilj manifestacije je očuvati od zaborava hrvatske tradicionalne proizvode, a istovremeno pomoći hrvatskim proizvođačima u promociji njihovih proizvoda i povezivanju s potrošačima.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Sjever i jug Hrvatske spojeni na Neretvi: Varaždinska županija predstavila svoju tradiciju uoči Maratona lađa

    Uoči 29. Maratona lađa, Metković je na jednu večer postao mjesto susreta hrvatskog sjevera i juga. Na 5. Festivalu tradicija, održanom u Gradskom parku, ove se godine u središtu pozornosti našla Varaždinska županija, koja je brojnoj publici predstavila bogatstvo svoje kulturne baštine, običaja, gastronomije i tradicijskih vrijednosti.U Metković su stigli brojni izlagači, izvođači i čuvari tradicije sa sjevera Hrvatske, pretvorivši festivalski prostor u svojevrsnu razglednicu Varaždinske županije. Posebnu pozornost privukli […]

    today08/08/2026 5

    0%