play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Kuburaška udruga Maruševec nastupila na 55. Đakovačkim vezovima!

Ovog se vikenda u Đakovu održava završni program manifestacije 55. Đakovački vezovi, najvećeg hrvatskog tradicionalnog festivala, u čijem programu su predstavljajući Općinu Maruševec i Varaždinsku županiju nastupile članice i članovi Kuburaške udruge Maruševec – KUM.

Već tradicionalno, unazad sedam godina sudionik Đakovačkih vezova je i Kuburaška udruga Maruševec, koja je i ove godine sudjelovala u povorci ulicama grada te je glasnim pucanjem iz kubura označila početak Međunarodne smotre folklora.

I ovogodišnjim je Đakovačkim vezovima nazočio načelnik Općine Maruševec Mario Klapša, koji je tom prilikom dao podršku i čestitao svojim kuburašima i predsjedniku udruge Marijanu Fatigi na dostojnom predstavljanju tradicionalnih običaja maruševečkog kraja. “Ovo je još jedna potvrda prepoznatljivosti kulture i tradicije našeg kraja na nacionalnoj razini, ali i same Kuburaške udruge Maruševec. Naši su kuburaši naime, jedina udruga iz Varaždinske županije, ali i jedina udruga sa sjevera Hrvatske koja je nastupila na ovogodišnjim Đakovačkim vezovima, festivalu koji je simbol očuvanja tradicijske baštine. Neizmjerno sam ponosan i sretan što u našoj općini žive i djeluju ljudi okupljeni u udruge, društva i klubove, a čiji su društveni rad i zalaganje prepoznati i izvan granica naše općine, što dokazuju i ovogodišnji Đakovački vezovi” naglasio je načelnik Klapša.

Nakon smotre folklora Hrvatske, u programu Đakovačkih vezova predviđene su utakmice za jednoprege i dvoprege „Nagrada Ergele Đakovo“, Smotra folklora Slavonije, Baranje i zapadnog Srijema te Izbor za najbolje nošeno narodno ruho na ovogodišnjem festivalu.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Obrazovanje

    Varaždinskoj VI. Osnovnoj školi platinasti eko status

    Varaždinska VI. Osnovna škola proslavila je prigodnom svečanošću  u četvrtak, 12. rujna 20. obljetnicu provedbe međunarodnog programa aktivne i uspješne eko-škole te stjecanje platinastog statusa. Uz učenike, nastavnike i roditelje, svečanosti je nazočio i gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj koji je čestitao na ovom velikom uspjehu ravnatelju Mariju Stančiću, učenicima i nastavnicima te svima koji su za njega zaslužni. Podsjetio je na podatak da je škola već 2002. godine bila […]

    today12/09/2024 90

    0%