play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Karnevalski duh zavladao Varaždinskim Toplicama

Da poslovica život je maskenbal doista živi dokazale su brojne vesele, šarene i kreativne maske koje su ove nedjelje preuzele Varaždinske Toplice i, na veselje mnogih okupljenih građana, u velikoj fašnjačkoj povorci prošle ulicama grada.

 

Trgom Republike Hrvatske gdje je održan ples pod maskama zavladao je pravi karnevalski duh, a sve maškare dočekale su i nezaobilazna slastica svakog fašnjaka – krafne te kuhano vino i čaj za što su se pobrinule gradska Turistička zajednica i toplička Udruga vinogradara i voćara „Sveti Martin”.

 

Da je karneval nezaobilazan dio kalendara događanja u Varaždinskim Toplicama potvrdila je i Lana Husnjak, direktorica gradske Turističke zajednice istaknuvši zadovoljstvo što su se Topličkom fašnjaku i ove godine pridružile brojne maškare.

 

– Prekrasno je ponovno vidjeti šarenilo karnevalske tradicije na ulicama Varaždinskih Toplica. Kao i ranijih godina, odazvale su se škole, vrtići i udruge koje su ove godine, kao što smo vidjeli, itekako imale inspiracije za svoje grupne maske – rekla je Husnjak.

 

Zadovoljstvo što je tradicija Topličkog fašnjaka nastavljena i ove godine izrazila je i gradonačelnica Dragica Ratković naglasivši kako veseli vidjeti brojne velike i male maske koje na ulice grada unose šarenilo i veselje te najavljuju toplije vrijeme.

 

-Toplički fašnjak nam, kao i svake godine, označava kraj zime i dolazak proljeća, a s njime i brojne festivale i događanja u našem gradu. Radi se o lijepoj tradiciji koja iz godine u godinu sve više raste i razvija se, upravo zahvaljujući našim udrugama i građanima koji se rado odazivaju i sudjeluju u svim manifestacijama, pa tako i ovoj – kazala je Ratković.

 

Inače, najbolje maske nagrađene su novčanim nagradama, a prvo mjesto pripalo je članovima Motokluba Aquabikers koji su se prerušili u Mamu ŠČ Leta 3, drugo mjesto osvojile su Paunice, a treće članovi KUD-a Toplice koji su se zamaskirali u Štrumfove.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Gradonačelnik Siniša Jenkač: Grad Novi Marof se pozicionira kao atraktivna destinacija za poslovanje i život, pružajući brojne prilike za rast i prosperitet

    Grad Novi Marof zaista se ima čime ponositi kada se pogledaju svi projekti koji su realizirani ili pokrenuti u proteklih godinu dana, od kojih su neki od neizmjerne važnosti ne samo za Novi Marof, već i za širu okolicu, pa i za cijelu Varaždinsku županiju, istaknuto je na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Novog Marofa koja je u petak održana u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin” uz nazočnost brojnih uzvanika i […]

    today08/06/2024 276

    0%