play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Kako napreduju radovi na uređenju Parka Stjepana Bratka u Družbincu

U punom su jeku radovi na izgradnji parka dr. Stjepana Bratka u Družbincu. Radovi vrijedni 284.000 eura dijelom se sufinanciraju putem natječaja Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine.

„“Park se gradi u samome središtu Družbinca na izvoru pitke vode kojeg mještani zovu Zvirovščina. Nekadašnje jezero je bilo smješteno na ovome mjestu i bilo je spušteno nizinski u odnosu na cijeli park. Zato smo se odlučili projektirati novi park u koji će biti ukomponirano i jezero s pripadajućim šetnicama. Prilikom izrade idejnog rješenja shvatili smo da je pola trga bilo u vlasništvo Republike Hrvatske te smo brzo riješili imovinsko-pravne odnose, što nas je dovelo do ishođenja građevinske dozvole i u konačnici samih radova. Zbog zimskih uvjeta, snijega i niske temperature radovi se nisu mogli izvoditi definiranim terminskim planom, ali vjerujem da ćemo uskoro imati završenu investiciju na zadovoljstvo kako općine tako i mještana” – rekao je načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec.

Ministarstvo je putem svojeg natječaja Općini dodijelilo maksimalnu potporu u iznosu od 38.000 eura. Također, putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osiguran je dodatni novac za kupnju i sadnju zelenila.

– “Park će ponovno dobiti jezero koje više neće biti zamuljeno. Imat će tri šetnice, uređeni središnji prostor oko nadstrešnice, mali paviljon sakralne nakane… Dobit ćemo središte naselja koje će svima biti na ponos. Plan je da otvorenje bude 31. svibnja, kada je u Družbincu veliko proštenje i blagdan Presvetog Trojstva. Park Stjepana Bratka je imenovan i službeno od nedavno u katastru i zemljišnim knjigama.” – otkrio je Željko Posavec.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Obrazovanje

    U IV. osnovnoj školi Varaždin održana Međužupanijska smotra „Biosigurnost i biozaštita“

    U IV. osnovnoj školi Varaždin  u srijedu 18. veljače 2026. održana je Međužupanijska smotra „Biosigurnost i biozaštita“ za regiju Središnja Hrvatska, koja je okupila ukupno 30 timova – 18 iz osnovnih te 12 iz srednjih škola iz deset hrvatskih županija. Događanje je organizirano u sklopu projekta „Biosigurnost i biozaštita“ pod vodstvom Agencija za odgoj i obrazovanje, uz stručnu potporu Klinike za infektivne bolesti Dr. Fran Mihaljević i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Projekt […]

    today19/02/2026 93

    0%