play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Kako napreduju radovi na uređenju Parka Stjepana Bratka u Družbincu

U punom su jeku radovi na izgradnji parka dr. Stjepana Bratka u Družbincu. Radovi vrijedni 284.000 eura dijelom se sufinanciraju putem natječaja Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine.

„“Park se gradi u samome središtu Družbinca na izvoru pitke vode kojeg mještani zovu Zvirovščina. Nekadašnje jezero je bilo smješteno na ovome mjestu i bilo je spušteno nizinski u odnosu na cijeli park. Zato smo se odlučili projektirati novi park u koji će biti ukomponirano i jezero s pripadajućim šetnicama. Prilikom izrade idejnog rješenja shvatili smo da je pola trga bilo u vlasništvo Republike Hrvatske te smo brzo riješili imovinsko-pravne odnose, što nas je dovelo do ishođenja građevinske dozvole i u konačnici samih radova. Zbog zimskih uvjeta, snijega i niske temperature radovi se nisu mogli izvoditi definiranim terminskim planom, ali vjerujem da ćemo uskoro imati završenu investiciju na zadovoljstvo kako općine tako i mještana” – rekao je načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec.

Ministarstvo je putem svojeg natječaja Općini dodijelilo maksimalnu potporu u iznosu od 38.000 eura. Također, putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osiguran je dodatni novac za kupnju i sadnju zelenila.

– “Park će ponovno dobiti jezero koje više neće biti zamuljeno. Imat će tri šetnice, uređeni središnji prostor oko nadstrešnice, mali paviljon sakralne nakane… Dobit ćemo središte naselja koje će svima biti na ponos. Plan je da otvorenje bude 31. svibnja, kada je u Družbincu veliko proštenje i blagdan Presvetog Trojstva. Park Stjepana Bratka je imenovan i službeno od nedavno u katastru i zemljišnim knjigama.” – otkrio je Željko Posavec.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    I ove godine Atrij Županijske palače nezaobilazno mjesto za uživanje u predblagdanskom ugođaju

    Dan uoči prve adventske nedjelje predstavnici školskih vijeća učenika osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije okitili su božićno drvce u atriju Županijske palače dok su „Mali slavuji“ iz  Društva „Naša djeca“ izveli prigodne božićne pjesme. Time je otvoren Advent u atriju Županijske palače u sklopu kojeg će se odvijati čitav niz programa. Otvorenju Adventa prisustvovali su župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, zamjenica župana Silvija Zagorec i direktor Turističke zajednice Varaždinske […]

    today26/11/2022 248

    0%