play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Izdvojena značajna sredstva za daljnji razvoj sporta na području Varaždinske županije

U nazočnosti zamjenice župana Silvije Zagorec i pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport dr.sc. Miroslava Huđeka, u Županijskoj palači potpisan je Sporazum o partnerstvu u provedbi programa razvoja sporta od interesa za jedinicu lokalne odnosno područne (regionalne) samouprave koji se sufinancira putem županijskih sportskih zajednica u 2026. godini, a koje sufinancira Ministarstvo turizma i sporta.  Sporazume su potpisali predsjednik Sportske zajednice Varaždinske županije Krešimir Čop i predsjednici, odnosno predstavnici klubova korisnika sredstava iz programa Ministarstva turizma i sporta.

Vrijednost Sporazuma iznosi 253.913 eura, te se odnosi na nabavku sportske opreme, stručni rad trenera i sportske aktivnosti mladih do 18 godina.

Potpisivanjem ovog Sporazuma ponovno potvrđujemo našu predanost razvoju sporta i ulaganjima u sportsku infrastrukturu kao i stručan rad trenera. Sport je vrlo važan, on nije samo fizička aktivnost, sport odgaja, razvija i jača karakter, ali i uči djecu timskom načinu rada te zdravom načinu života. Stoga nam je cilj da djeca od svoje najranije dobi imaju što bolje uvjete za bavljenje sportskim aktivnostima.” – naglasio je predsjednik Sportske zajednice Varaždinske županije Krešimir Čop.

Kako je naglasila zamjenica župana Silvija Zagorec, Varaždinska županija kontinuirano ulaže u sport i mlade.

Ovaj sporazum potvrda je uspješne suradnje između Ministarstva turizma i sporta, Varaždinske županije i Sportske zajednice Varaždinske županije, ali i zajedničke predanosti daljnjem i jačem razvoju sporta na našem području.”

Moram istaknuti kako se više od polovice županijskog proračuna ulaže u obrazovanje, škole, učeničke programe i razvoj talenata. Varaždinska županija prepoznata je kao sredina bogate sportske tradicije, kvalitetnog rada s mladima, ali i brojnih sportskih uspjeha. Veseli nas što će se kroz ove programe dodatno ulagati u razvoj sporta, sportsku infrastrukturu, stručni rad i uključivanje djece i mladih u sportske aktivnosti” – rekla je zamjenica župana dok je pročelnik Huđek naznačio kako su potrebe sportskih klubova velike, ali su i rezultati vrhunski u svim sportovima.

Zahvalivši na dobivenim sredstvima, ali i na odličnoj suradnji sa Sportskom zajednicom i Varaždinskom županijom, Emerik Večerić, tajnik  Savate i boksačkog kluba Omega, istaknuo je važnost bavljenja sportom i poticanja mladih da se uključe u sport. Istaknuo je kako su upravo dobivena sredstva, značajni poticaj razvoju daljnjih sportskih aktivnosti.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Obilježavanje Nacionalnog dana hitne medicinske službe u Varaždinskoj županiji

    U povodu Nacionalnog dana hitne medicinske službe u Varaždinskoj županiji bit će održana dva događanja. Tako će se u ponedjeljak, 29. travnja u 10 sati na Pilani Golub u Varaždinu u organizaciji Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije održati zajednička terenska vježba svih žurnih službi županije pod nazivom „Multidisciplinarni pristup unesrećenim osobama prilikom manipulacije trupcima“. Uz djelatnike Nastavnog zavoda, sudjelovat će i djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Grada Varaždina, PU […]

    today28/04/2024 366

    0%