play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Iz Grada Varaždinskih Toplica pozivaju građane na odgovornost prema okolišu

Iako se na području Grada Varaždinskih Toplica nalazi reciklažno dvorište gdje građani mogu posve besplatno odlagati otpad, i dalje postoje neodgovorni pojedinci koji ga bacaju u prirodu. Zbog toga iz Grada upućuju apel svim građanima – ‘Čuvajmo prirodu za buduće generacije’.

Naime, problemi zagađenja okoliša i otpada sve su ozbiljniji, a upravo kako bi se na njih odgovorilo, na području Varaždinskih Toplica izgrađeno je reciklažno dvorište na koje je dovoz otpada besplatan.

Odvajanje otpada važnije je no ikad, kako bi se smanjila količina onog kojeg pojedinci odlažu na divlje deponije i kako bi se materijali reciklirali. Bacanje otpada u šume i prirodu, poput starih peći, perilica, hladnjaka, građevinske šute, stakla, odjeće i obuće te opasnog otpada što neki, nažalost, i dalje rade je neprihvatljivo. Takav je otpad potrebno odvesti na reciklažno dvorište koje je upravo zbog toga i izgrađeno. „Za zbrinjavanje otpada na reciklažnom dvorištu pobrinut će se stručnjaci i odložiti ga na propisan i pravilan način. Dovoz takvog otpada je besplatan i usluge reciklažnog dvorišta mogu bez naknade koristiti svi korisnici javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada iz domaćinstva” – naglasila je gradonačelnica Dragica Ratković.

Dodala je kako odgovornost prema okolišu imaju svi zajedno te kako se njegovim očuvanjem doprinosi boljem i zdravijem životnom okruženju. „Pravilnim gospodarenjem otpadom štitimo okoliš, zbog čega molimo građane da se pridržavaju ovih savjeta i da ne odlažu otpad u prirodu kako bismo zajedničkim snagama učinili naš grad čišćim i zdravijim mjestom za život. Budimo odgovorni i primjer drugima” – rekla je Ratković.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Nakon više od 15 godina u Klenovniku ponovno održano natjecanje u gađanju glinenih golubova

    Lovačko društvo „Kuna“ Klenovnik proteklog je vikenda uspješno organiziralo međudruštveno natjecanje u gađanju glinenih golubova, koje je nakon više od 15 godina ponovno održano u Klenovniku. Događaj je okupio 28 ekipa te više od 200 natjecatelja i posjetitelja, potvrdivši velik interes za ovu sportsku disciplinu i bogatu lovačku tradiciju našega kraja. Tijekom cijelog dana natjecanje je proteklo u sportskom, prijateljskom i fair-play ozračju, a natjecatelji su pokazali zavidnu preciznost, vještinu […]

    today23/06/2026 2

    0%