play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

HUMANITARNA AKCIJA: Pomozimo obitelji Hranić kojoj je u požaru uništena obiteljska kuća!

U požaru koji je krajem prošlog mjeseca u kasnim večernjim satima buknuo u naselju Selnik u Općini Maruševec, obitelj Hranić ostala je bez obiteljske kuće.

Požar do kojega je, kako je utvrđeno nakon očevida, došlo uslijed prijenosa topline i temperature iz zidanog dimovodnog objekta na drvenu gredu krovišta, ugasili su članovi Vatrogasne zajednice Općine Maruševec, vatrogasci DVD–a Maruševec i DVD-a Donje Ladanje. Na sreću, ozlijeđenih nije bilo, no obitelj Hranić ostala je bez krova nad glavom.

Odmah po tragičnom događaju, Općina Maruševec je baki Katarini, samohranoj majci Karmen i kćeri Steli osigurala smještaj te novčanu potporu kako bi lakše prebrodile ovo vrijeme, a krenula je i organizacija humanitarne akcije u koju se uključila i Udruga žena Jurketinec.

Udruga je pokrenula „Humanitarnu akciju za uređenje kuće obitelji Hranić“ u cilju prikupljanja financijskih sredstava i materijalnih dobara kako bi se do 20. prosinca 2024. godine skupila sredstva koja će se utrošiti za plaćanje građevinskih usluga i materijala potrebnog za obnovu kuće.

Humanitarna akcija registrirana je pri Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, a Udruga žena Jurketinec je otvorila poseban račun za donacije IBAN: HR4723400091511302257 kod Privredne banke Zagreb d.d.

Do sada su se odazvali brojni sugrađani i društva s područja Općine koji su spremni donirati te vjerujemo da će se uz pomoć građana brzo prikupiti potrebna sredstva. Ovakva se nesreća može dogoditi svakom od nas, a Maruševčani su oduvijek imali veliko srce kad je trebalo nekome pomoći u nevolji – ističe predsjednica Udruge žena Jurketinec, Željka Pintarić.

Pozivamo privatne i pravne osobe da se i sada odazovu humanitarnoj akciji i doniraju u skladu s mogućnostima kako bi krenulo uređenje doma obitelji Hranić. Zahvaljujemo svima na izraženoj solidarnosti i sudjelovanju o ovoj humanitarnoj akciji – poručuje načelnik Maruševca, Mario Klapša.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Otvoreno pismo načelnika Općine Maruševec vezano uz novo radno vrijeme ljekarne

    Općinski načelnik Općine Maruševec Mario Klapša, uputio je oštro otvoreno pismo vodstvu Ljekarne Varaždinske županije, županu Anđelku Stričaku te nadležnim službama i povjerenstvu, izražavajući duboko nezadovoljstvo zbog odluke o skraćivanju radnog vremena ljekarne u Maruševcu. Načelnik Klapša ističe kako je prije tri tjedna uputio službeni upit tražeći pojašnjenja o informacijama koje su stizale od građana, no do danas nije dobio nikakav odgovor od mjerodavnih. Ovakav „nijemi odgovor“ ocijenio je kao […]

    today03/04/2026 5

    0%