play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Gradonačelnik Varaždina održao prijem za svjetske prvake, hrvatske reprezentativce u lovu ribe udicom na plovak

Gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj u Gradskoj je vijećnici 30. rujna primio članove Hrvatske reprezentacije u lovu ribe udicom na plovak, Varaždince, izbornika Damira Škorića i team managera, a ujedno i predsjednika Športsko ribolovnog kluba Varaždin, Kristijana Kosmačina. Prijemu je prisustvovao i voditelj Odsjeka za sport i rekreaciju Grada Varaždina Dražen Cesar.

Hrvatska reprezentacija u lovu ribe udicom na plovak po prvi put je osvojila naslov seniorskih svjetskih prvaka na 70. svjetskom prvenstvu koje se održalo u Francuskoj od 16. do 22. rujna 2024. godine. Gradonačelnik Bosilj tim povodom im je čestitao i poslušao njihova iskustva s natjecanja te planove za razvoj ovog sporta u Varaždinu.
Iskreno vam čestitam na ovom velikom uspjehu, u svoje ime i u ime Grada Varaždina. Osvojiti naslov svjetskih prvaka u sportu s tako dugom tradicijom je veliki rezultat, kako za vas osobno, tako i za cijelu zajednicu. Znam da ste dugo čekali medalju i zahvaljujući vašoj predanosti ovom sportu i trudu, uspjeli ste je donijeti u Hrvatsku. Vjerujem da je ovo tek početak i da vas i vaš klub očekuje još puno uspjeha. Računajte i dalje na podršku Grada Varaždina i Zajednice sportskih udruga – rekao je gradonačelnik.

Na prvenstvu je sudjelovalo 27 reprezentacija, a Hrvatska je slavila s ukupno 31 negativnim bodom i ukupnom kilažom 20,006 kg. Srebrni su bili Talijani s 40 negativnih bodova, a broncu su osvojili domaćini Francuzi s 43 boda.

Lov ribe udicom na plovak je najstarija ribička disciplina s najviše natjecatelja na prvenstvima. Hrvatska reprezentacija još od 1991. godine redovito nastupa svake godine. Kristijanu Kosmačinu i Damiru Škoriću ovo je prva medalja sa svjetskog prvenstva na kojem su nastupili kao izbornik i team manager, a kao igrači su 2000. godine osvojili 5. mjesto na svjetskom prvenstvu u Parizu. Športsko ribolovni klub Varaždin, čiji su članovi, broji preko 1000 članova svih kategorija, a seniori se ekipno natječu u 1. i 2. ligi. Uz ekipno, i pojedinačno se natječu u svim kategorijama, od mlađih kadeta do veterana. Višegodišnji član kluba je i profesor emeritus dr. sc. Tihomir Hunjak. Grad Varaždin potpomaže i sufinancira rad kluba preko Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina.

Ribiči su podsjetili gradonačelnika kako se i u Varaždinu još 1997. godine održalo svjetsko prvenstvo za mladež u ovom sportu, kada su naši kadeti bili viceprvaci svijeta. S obzirom na veliki interes i odlične rezultate, sve se intenzivnije razmišlja o ideji da grad Varaždin ponovo bude domaćin svjetskog prvenstva nadolazećih godina.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Za projekt Razvoj pametnih i održivih rješenja Gradu Novom Marofu odobreno više od 18 tisuća eura

      Prema Odluci o sufinanciranju razvoja pametnih i održivih rješenja i usluga, među odabranim korisnicima za dodjelu sredstava Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost je i Grad Novi Marof.   Riječ je o projektu Razvoj pametnih i održivih rješenja u Gradu Novom Marofu, za koji je Novi Marof dobio 71 bod. Prijavljeni iznos ukupne subvencije iznosi 45.982,50 eura, dok sudjelovanje Fonda sredstvima pomoći iznosi 40 posto, odnosno 18.393 eura. […]

    today05/06/2024 173

    0%