play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Gradonačelnik Neven Bosilj podržao varaždinske mlade glazbenike na koncertu u Ravensburgu

Gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj boravio je u Ravensburgu, varaždinskom gradu prijatelju, gdje se u subotu održao zajednički koncert Glazbene škole Varaždin i Musikschule Ravensburg e. V. iz Ravensburga. Zajedno s ravnateljem Glazbene škole Varaždin Davorom Matačićem i ravnateljem Koncertnog ureda Raymondom Rojnikom, gradonačelnik Neven Bosilj prisustvovao je koncertu i službenom prijemu kojeg je organizirao gradonačelnik Ravensburga Daniel Rapp sa svojim suradnicima i predstavnicom regije Ravensburg u Bundestagu u Berlinu Heike Engelhardt. Nakon višemjesečnih priprema koje su odradili u svojim gradovima, mladi glazbenici iz Varaždina i Ravensburga proteklih su nekoliko dana vježbali zajedno u Ravensburgu te spojili svoje talente u prekrasnoj izvedbi djela „The Queen Symphony“ britanskog skladatelja Tolge Kashifa, koncertom koji je održan u Evangelističkoj crkvi u srcu Ravensburga.

Na koncertu su se mogle čuti obrade pjesama grupe The Queen – Radio Gaga, The Show Must Go On, Love Of My Life, Another One Bites The Dust, Killer Queen, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody, Who Wants To Live Forever i brojne druge, uobličene u višestavačno djelo za simfonijski orkestar i zbor.

„Uistinu sam ponosan na naše učenike varaždinske Glazbene škole i bila mi je čast prisustvovati ovoj izvedbi jer malo koji grad se može pohvaliti ovako uglednom glazbenom obrazovnom institucijom kakvu ima Varaždin. S gradom Ravensburgom već dvadeset godina njegujemo prijateljstvo i suradnju i drago mi je što je tako došlo i do ove glazbene suradnje naših mladih i naših škola. Upravo ovakvim projektima uistinu čuvamo prijateljstvo između naša dva grada, jer mladi se kroz glazbu druže, međusobno posjećuju, zajedno planiraju i ostvaruju zajedničke ciljeve. Veselim se povratnom koncertu u Varaždinu 18. lipnja kada će i svi naši sugrađani moći uživati u spektakularnoj hrvatskoj praizvedbi djela „The Queen Symphony“  u interpretaciji naših učenika iz Varaždina i Ravensburga.“ – rekao je gradonačelnik Neven Bosilj.

Varaždin i Ravensburg još su 2002. godine potpisali Povelju o partnerstvu gradova, a upravo jučerašnjim koncertom obilježeno je 20 godina prijateljstva.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Ekipe Gazde i Krokodili najbolje na Telemach Danu sporta u Novom Marofu

    Stadion NK Novi Marof postao je središte sportsko-edukativnog Telemach Dana sporta na kojem su sudjelovala djeca iz OŠ Novi Marof, OŠ Ljubešćica, OŠ Svibovec, OŠ Breznički Hum i OŠ Podrute. Djeca su se natjecala u graničaru i atletici, a najspretnije ekipe i najbrži trkači izborili su plasman na Državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se krajem srpnja održati u Rijeci. Podršku mladim sportašima dali su Siniša Jenkač, gradonačelnik […]

    today10/04/2025 238

    0%