play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Grad Varaždin u akciji „osvijetlimo epilepsiju“

Grad Varaždin pridružuje se brojnim gradovima u Hrvatskoj i svijetu u obilježavanju Međunarodnog dana epilepsije. S ciljem podizanja razine svjesnosti o epilepsiji i u znak podrške osobama s epilepsijom, HNK u Varaždinu u ponedjeljak, 14. veljače 2022. godine od 19 sati bit će osvijetljen ljubičastom bojom. Međunarodni dan epilepsije, jedne od najčešćih neuroloških bolesti, od 2015. godine obilježava se drugog ponedjeljka u veljači. Ove godine to je upravo 14. veljače, na Nacionalni dan oboljelih od epilepsije, koji se odlukom Hrvatskog sabora obilježava od 2008. godine. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, od epilepsije u svijetu boluje oko 50 milijuna ljudi. U Hrvatskoj se broj oboljelih kreće oko 40 tisuća. Grad Varaždin stoga iskazuje podršku i aktivno se uključuje u akciju Hrvatske udruge za epilepsiju koja brojnim inicijativama želi utjecati na poboljšanje kvalitete života osoba s epilepsijom te rušenje predrasuda i stigmatiziranja oboljelih od ove bolesti.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Bučina ulja s međunarodne izložbe Alpe-Adria donirana Caritasovoj pučkoj kuhinji

    Varaždinska županija nakon završene izložbe bučinih ulja koju svake godine organizira u mjesecu svibnju već tradicionalno daruje Pučku kuhinju Biskupijskog Caritasa bučinim uljima koja su bila izložena i promovirana na izložbi. Tako su zamjenica župana Silvija Zagorec i pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu i zaštitu okoliša Dragutin Vincek ravnatelju Biskupijskog Caritasa Anti Šoli predali 150 bočica bučinog ulja koje je bilo izloženo na subotnjoj 6. međunarodnoj izložbi bučinih ulja Alpe-Adria […]

    today27/05/2024 222

    0%