play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Grad Varaždin nabavlja 325 polupodzmenih spremnika koji će biti smješteni na 65 lokacija

Do kraja iduće godine, a najkasnije za 18 mjeseci, stanari višestambenih zgrada u Varaždinu otpad će razvrstavati u polupodzemne spremnike. Rečeno je to danas prilikom potpisivanja Ugovora o nabavi i isporuci polupozmenih spremnika za prikupljanje komunalnog otpada, a kojim je napravljen prvi korak prema modernom sustavu prikupljanja i metrike komunalnog otpada. Zasad je Grad Varaždin naručio 325 polupodzmenih spremnika koji će biti smješteni na 65 lokacija, s tim da će naknadno biti utvrđena još 31-a. Na tim će mjestima biti smješteno po pet polupodzemnih spremnika koji će moći zaprimati veće količine komunalnog otpada, a osim što se neće širiti neugodni mirisi reducirat će se i broj praznih tura, čime se u odnosu na klasične kontejnere i učestalost njihova odvoza postiže ušteda od 85 posto. Kako bi počela provedba ovog projekta vrijednog 6,8 milijuna kuna, potrebno je provesti postupak projektiranja svake pojedine lokacije kako se ne bi oštetile postojeće ukopane instalacije, a nakon toga kreću i radovi na iskopu i postavljanju spremnika. Ugovor su danas u Gradskoj vijećnici potpisali gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj i Marko Brnčić, direktor tvrtke S.T.P. d.o.o..

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    DVD Svibovec Podravski ima novo navalno vozilo

    U subotu je u Svibovcu Podravskom preuzeto i blagoslovljeno navalno vozilo u vlasništvu DVD-a Svibovec Podravski. Bila je to prilika za pogled unatrag i analizu svega učinjenog u proteklim godinama. " Za nas je ovo ostvarenje sna, onog koji smo imali 2008. godine kada smo ponovno počeli djelovati. Trebalo je izgraditi dom i prateće objekte, opremiti društvo vozilima i opremom i imati obučenu postrojbu spremnu za djelovanje. S ovim MAN […]

    today20/12/2021 528

    0%