play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

FOTO: Održani Dani sv. Benedikta u Svibovcu Podravskom

Vikend iza nas u Svibovcu Podravskom obilježen je proslavom Dana sv. Benedikta, zaštitnika ovog mjesta u općini Sračinec. U sklopu proslave, održane su brojne kulturne i sportske manifestacije.

Blagdan sv. Benedikta, slavi se 11. srpnja, a od 2007. godine započeli smo s organizacijom više sadržaja. Smotra folkora ove se godine održava 14. put, a uvijek daje još svečaniji obol obilježavanju dana našeg mjesta. Želim ovom prilikom zahvaliti svim članicama i članovima udruga koje djeluju na području Svibovca Podravskog, na trudu kojim iz godine u godinu uveseljavaju naše mještane za Benediktovo. Možemo biti ponosni na to kako nam izgleda mjesto, na sva ulaganja koja smo kao Općina Sračinec ostvarili ovdje, a sve s ciljem podizanja standarda života i ostanka u rodnom kraju – rekao je predsjednik Općinskog vijeća Općine Sračinec Krunoslav Lukačić na svečanoj sjednici Mjesnog odbora Svibovec Podravski.

U subotu, na glavni dan proslave. Vatrogasci DVD-a Svibovec Podravski održali su pokaznu vježbu gašenja vozila u plamenu. Tradicionalno je održana izložba ručnih radova u organizaciji vezilja Udruge Črepičar, a izloženi su Svibovski štrukli i zlevke, koje su se mogle i degustirati.

Za glavnu atrakciju subotnje večeri pobrinuli su se folkloraši – njih gotovo 200, iz osam KUD-ova, nastupilo je na pozornici pod šatorom uz nogometni teren. Nastupi su: Vokalni sastav Acapella KUD-a Zavičaj Sračinec, KUD Općine Petrijanec, KUD Ledina Gašinci, KUD Sveta Ana Radikovci, KUD Toplice iz Varaždinskih Toplica, KUD Moslavac iz Volodera, Centar tradicijske kulture Varaždin te domaćini iz KUD-a Benedikt Svibovec Podravski.

Pjesme, plesa i veselja za sve okupljene nije nedostajalo, a u ime KUD-a Benedikt Svibovec Podravski svima je zahvalila predsjednica Ljiljana Jeretić, koja je predstavnicima KUD-ova uručila prigodne zahvalnice.

U nastavku subotnjeg programa održana je nogometna utakmica NK Podravac i NK Trnovec (Međimurje), a u večernjim satima i zabava pod šatorom.

Nedjelja je započela svečanom Svetom misom u crkvi sv. Benedikta, a u 18 sati održana je još jedna nogometna utakmica – u revijalnom tonu odigrali su nogometaši Črepičara protiv Legendi.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Ponos, zahvalnost i sjećanje: Klenovnik obilježio Dan pobjede i 30 godina VRO Oluja

    Svečano i dostojanstveno, s tugom, ali i velikim ponosom, u Klenovniku su u utorak obilježeni Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja te 30. obljetnica Vojno-redarstvene operacije Oluja. Obilježavanje su organizirali Općina Klenovnik, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata i župa Presvetog Trojstva Klenovnik, a počelo je odavanjem počasti poginulim, preminulim i nestalim braniteljima kod Križa na groblju u Klenovniku, gdje su se sudionici Oluje prisjetili slavnih dana […]

    today06/08/2025 33

    0%