play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježen i u Novom Marofu

Izaslanstvo Grada Novog Marofa i predstavnici braniteljskih udruga uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u četvrtak su položili vijence i zapalili svijeće kod spomen križa u Novom Marofu kako bi odali počast svim poginulim i nestalim braniteljima i civilima Domovinskog rata.

Obilježavanju 31. obljetnice najveće tragedije u novijoj hrvatskoj povijesti uz delegaciju Grada predvođenu gradonačelnikom Sinišom Jenkačem prisustvovali su i predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata i policije te građani.

Zahvalivši svima koji se svake godine okupljaju i prisjećaju onih koji su svoje živote stavili na oltar domovine, gradonačelnik Jenkač naglasio je važnost promicanja istine o Domovinskom ratu i njegovanja sjećanja. „Svake godine odajemo počast gradu heroja, njegovoj žrtvi, žrtvi svih branitelja, ali i nevinih civila koje su u mučkim zločinima protiv hrvatskog naroda izgubili svoje živote. Iako nas na današnji dan obuzima osjećaj tuge i žalosti, ujedno smo ponosni i prkosni jer upravo zahvaljujući žrtvi Vukovara i svih hrvatskih branitelja danas imamo slobodnu i neovisnu Republiku Hrvatsku. Naš najveći zadatak, kako njihove žrtve ne bi bile uzaludne, jest stvarati bolje sutra za naše mlade i nikada ne zaboraviti simbol svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za hrvatsku neovisnost” – rekao je gradonačelnik Jenkač.

Nakon svečane komemoracije kod spomen križa, u župnoj crkvi Svetog Antuna Padovanskog služena je sveta misa za sve poginule i nestale hrvatske branitelje te civilne žrtve, a obilježavanje ovog važnog datuma u hrvatskoj povijesti nastavljeno je u Kulturnom centru Ivan Rabuzin projekcijom filma „Šesti autobus”.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Obrazovanje

    Medicinskoj školi Varaždin dodijeljeno 20 tisuća kuna za program poticanja čitanja

    Medicinskoj školi Varaždin odobren je program „21 za 2021.“  kojim se prijavila na Javni poziv za predlaganje programa koji potiču čitanje i razvoj čitateljske publike u Republici Hrvatskoj za ovu godinu.   Javni poziv objavilo je Ministarstvo kulture i medija kao jednu od aktivnosti za 2021. godinu koja je, na sjednici održanoj 30. prosinca 2020., proglašena Godinom čitanja. Medicinska škola time je postala jedna od 79 ustanova te jedina škola […]

    today13/05/2021 168

    0%