playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Bumbari uvjerljivi i protiv juniora Maribora, sezona počinje idući vikend kup utakmicom

Odlična utakmica na Slobodi, a iduću subotu počinje sezona utakmicom županijskog kupa.

Nogometaši Varteksa odradili su i treći pripremni susret, ponovno sa susjedima iz ‘dežele’. I to ponovno juniori Maribora, s kojima igraju već tradicionalno praktički svake pripreme.

Trener Dražen Besek je i ovu utakmicu započeo s tri igrača u posljednjoj liniji, a umjesto Ptičeka, koji ima lakšu ozljedu, na mjestu središnjeg braniča zaigrao je polivalentni Romario Matova. Nije bilo niti Kanceljaka, radi bolesti, a u napadu je zaigrao mladi dvojac HavojićHrženjak, i upravo se Hrženjak se upisao prvi na listu strijelaca, plasiravši loptu iz blizine, nakon ubačaja odličnog Jakupaka, već u 6. minuti.

Gosti iz Maribora su s razlogom prvaci Slovenije, već nekoliko godina uzastopno, a potvrdili su to i nakon primljenog pogotka, kada su kreirali i nekoliko prigoda. Igrači Varteksa ne reagiraju dobro na jednu kontru, a na kraju Nik Podlesnik poravnava na 1:1, u 26. minuti.

Pritisak Varteksa i dobra igra ipak su se isplatili, a do poluvremena su Bumbari još dva puta postižu pogotke. U listu strijelaca upisali su se i Havojić (40. minuta) i Renan (45) za 3:1 na poluvremenu.

U nastavku i dosta promjena u sastavima, pa je tempo utakmice malo pao, a posljednji gol na utakmici na kraju je postigao Damjan Sviben, još jedan igrač koji je stigao ovog ljeta iz juniora Varaždina, za konačnih 4:1.

Varteks bi još u srijedu trebao odigrati pripremnu utakmicu sa slovenskim trećeligašem Krškom, na gostovanju, a sezona počinje već iduće subote, prvim kolom Županijskog kupa. Protivnik Varteksa bit će ekipa Radničkog iz Hrženice, koja je slavila u Beretincu, boljim izvođenjem penala, nakon 2:2 u regularnom dijelu.

Ligaški dio počinje 17. kolovoza, a prvo kolo Bumbari će igrati na domaćem terenu, protiv Garića, a poznat je i cijeli raspored jeseni.

Varteks – Maribor (jun) 4:1 (3:1)
Varteks – Banfić, Telebar, Matova, Jakupak, Mihalinec, Kovačec, Kukec, Glavica, Renan, Havojić, Hrženjak (još su igrali: Lukaćić, Plavec, Milašinović, Popović, Sviben, Hrastić.). Trener: Dražen Besek.

Maribor juniori – Handanovič, Meško, Kramberger, Borovnik, Senečkovič, Žavbi, Roze, Antič, Sinkovič. Rožič Šuligoj, Podlesnik (još su igrali: Doroshenko, Mihelič, Bek, Uranek, Namestnik, Osterc, Huber, Rabič, Hurtanovič, Vogrinčič, Ristič). Trener: Dejan Dončić.

Nove vijesti

• PLAYLISTA
  • Razno

Elektrostrojarska škola Varaždin domaćin 57. državnog natjecanja iz astronomije

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog astronomskog društva, u sportskoj dvorani Druge gimnazije Varaždin otvoreno je 57. državno natjecanje iz astronomije. Natjecanje koje za cilj ima popularizaciju i razvijanje interesa za astronomiju traje još danas i sutra, a domaćin natjecanja je Elektrostrojarska škola Varaždin. Uz natjecatelje iz cijele Hrvatske, te njihove mentore otvorenju su nazočili i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije Miroslav Huđek, ravnatelj […]