play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Bolnica u Varaždinu obilježava Dan sestrinstva

Opća bolnica Varaždin proteklih nekoliko dana provodi različite aktivnosti kojima obilježava Međunarodni dan medicinskih sestara i tehničara koji se obilježava 12. svibnja. Tim je povodom u srijedu 8. svibnja održana prigodna svečanost i umjetnička izložba djelatnika bolnice.

Prisutne je pozdravio ravnatelj Opće bolnice Varaždin, Damir Poljak, istaknuvši pritom kako medicinske sestre i tehničari za zdravstveni sustav čine nemjerljivo mnogo.
Ono što činimo svi zajedno na dobrobit pacijenata, na poboljšanje uvjeta i kvalitete života svih naših sumještana, možemo zahvaliti cijeloj jednoj organizacijskoj strukturi koju svi zajedno gradimo – poručio je ravnatelj Poljak te svim medicinskim sestrama i tehničarima čestitao njihov dan.

Pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo Željka Gajski i glavna sestra bolnice naglasila je tim povodom kako se Danom medicinskih sestara i tehničara obilježava njihova cjelokupna uloga koju imaju u zdravstvenom sustavu.
Važno je napomenuti da se sestrinstvo susreće sa strašno velikim izazovima, a jedan od njih je zasigurno manjak i nedostatak medicinskih sestara. Svakako da to utječe na organizaciju koju imamo u sestrinskoj službi i dogovor koji moramo dati na brojne medicinsko-tehničke zahvate i sestrinske intervencije, ali sve s ciljem pružanja kvalitetne zdravstvene skrbi – kazala je Gajski.

U ime Varaždinske županije Dan medicinskih sestara i tehničara čestitala je predsjednica Savjeta za zdravlje Varaždinske županije, Spomenka Kiđemet Piskač.
Netko je rekao da velika umjetnička djela ne može napraviti maleni čovjek. Ova sva djela su velika upravo zbog toga jer su ih napravili veliki ljudi, a to su naše medicinske sestre i tehničari koji se požrtvovno 24 sata dnevno brinu o našim pacijentima – rekla je Kiđemet Piskač.

Na prigodnoj su svečanosti umjetnicima uručene i zahvalnice, a u ime umjetnika obratila se Tanja Novoselec zahvalivši pritom svima na sudjelovanju i doprinosu u obilježavanju Dana medicinskih sestara i tehničara.
Bez obzira na njihov posao koji je izuzetno težak i zahtjevan, nikad nas nisu zaboravile i svake godine organiziraju izložbu i zovu nas izlagače – rekla je Novoselec.

ž

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Politika

    SDP tvrdi: Izbori u Varaždinskoj županiji su kontaminirani. Nastavljamo borbu za pravicu – idemo prema Europskom sudu za ljudska prava

    U četvrtak, 12. lipnja, SDP je održao press konferenciju u Hrvatskom saboru na temu neregularnosti na izborima u Varaždinskoj županiji te odluci Ustavnog suda. Na press konferenciji su govorili predsjednik stranke Siniša Hajdaš Dončić i gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj. Siniša Hajdaš Dončić otvorio je press konferenciju s konstatacijom da je žalosno što u 2025. godini moramo razgovarati o neregularnosti, o potencijalnom varanju, o nepoštivanju Ustava i volje birača. "Prvo je […]

    today12/06/2025 91

    0%