play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Autocestom vozio u suprotnom smjeru pa ostao bez vozačke

Policijski službenici Postaje prometne policije Varaždin dovršili su kriminalističko istraživanje nad 40-godišnjakom, zbog sumnje da je počinio kazneno djelo Obijesne vožnje u cestovnom prometu.

Kako se sumnja, on je u četvrtak, 12. veljače oko 18.20 sati na 39. kilometru autoceste A4, na istočnoj prometnoj traci namijenjenoj kretanju vozila iz smjera Zagreba prema Varaždinu, izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom.

On je tom prilikom upravljao kombi vozilom, krećući se u zabranjenom, odnosno suprotnom smjeru.

Pritom je došlo do kontakta bočne strane njegovog vozila s bočnom stranom osobnog vozila kojim je u dopuštenom smjeru upravljao 47-godišnjak, koji je izbjegavao sudar skretanjem ulijevo. Nakon prometne nesreće 40-godišnjak je nastavio kretanje u suprotnom – zabranjenom smjeru te je dolaskom u 18.50 sati do naplatne kućice izlaza Varaždinske Toplice, vanjskim lijevim ogledalom okrznuo oplatu naplatne kućice.

Nakon navedenog, ponovno je napustio mjesto događaja, a da nije ostavio svoje osobne podatke i podatke o vozilu kojim je upravljao. Kako je utvrđeno, u krivom smjeru se kretao kroz tunel Vrtlinovec, gdje se iz dopuštenog okrenuo u krivi smjer te vozio od odmorišta u Ljubešćici, gdje se ponovno okrenuo i u dopuštenom smjeru vratio na izlaz Varaždinske Toplice. Idućeg dana, 13. veljače oko 18 sati u Kalničkoj Kapeli je pronađeno vozilo kojim je isti upravljao te je na istom obavljen očevid. Vozač je uhićen i nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja, uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave varaždinske. Navedeni je u nedjelju, 15. veljače priveden na Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu te je nakon saslušanja pušten na slobodu, uz mjeru opreza – oduzimanje vozačke dozvole.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Nakon prijeđenih 300 kilometara, članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora stigli u Vukovar

      Nakon prijeđenih gotovo 300 kilometara po Dravi i Dunavu, članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora – Podružnice Varaždinske županije stigli su u Vukovar, gdje su ih u Maloj vijećnici Palače Srijem dočekali župani Vukovarsko-srijemske županije Ivan Bosančić i Varaždinske županije Anđelko Stričak. Podsjetimo, tradicionalnim spustom „Drava–Dunav: Srca za slobodu“ obilježava se 35. godišnjica odlaska pripadnika Posebne jedinice policije Policijske uprave Varaždin u obranu Vukovara te se odaje počast […]

    today27/06/2026 5

    0%