play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Atrij Županijske palače otvorio vrata špancirerima

Atrij Županijske palače na Franjevačkom trgu u Varaždinu otvorio je svoja vrata špancirerima. Jedno od najljepših dvorišta u gradu je tijekom festivala uličnih šetača Špancirfesta pretvoreno u „zelenu oazu“, mjesto na koje posjetitelji mogu doći, sjesti i odmoriti se te pritom osjetiti spokoj i ljepotu prirode.


„Svaki kutak atrija daje drugačiji doživljaj, pri čemu je središnji dio posvećen aktivnostima na Dravi, a ovdje je svoje mjesto našlo „bakino dvorište“ s igralištem za djecu. Postavljen je i svojevrsni turistički info-punkt, mjesto na kojem posjetitelje čekaju različiti turistički prospekti, a uz to su predstavljeni i autohtoni proizvodi iz Varaždinske županije. Time smo stvorili kulisu za „varaždinsku razglednicu“, za fotografiranje i stvaranje posebnih uspomena” – rekla je zamjenica župana Silvija Zagorec.
Od četvrtka do nedjelje, od 26. do 29. kolovoza, u atriju će se održavati „Oblizeki Varaždinske županije“. Nagrađivani kuhari hotela Minerva će tradicionalna jela pripremati na moderan način, a svakog dana posjetitelje čeka novi meni, kao i Decanter vina varaždinskog kraja.


Pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i europske poslove Mladen Jakopović najavio je pak da će od 23. do 25. kolovoza na drugoj lokaciji, na prostoru Staroga grada biti podignut balon Varaždinske županije. „Posjetitelji će uživo moći vidjeti balon koji je poseban po tome što njegovu kupolu krasi reprodukcija slike „Svečanost cvijeća“, jednog od najljepših djela velikana naive Ivana Rabuzina. Moram napomenuti da u slučaju lošeg vremena balon neće biti moguće podignuti” – rekao je Jakopović.
Dvorište Županijske palače u petak je obišao i župan Anđelko Stričak.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Grad Lepoglava dobio novog gradonačelnika, ostali kandidati potvrdili svoje mandate

    Unatoč maloj izlaznosti od svega 36 posto, drugi krug lokalnih izbora u Varaždinskoj županiji iznjedrio je jednog novog lokalnog čelnika, dok su ostali kandidati potvrdili svoje dosadašnje mandate. Lepoglava je tako nakon više od 20 godina izabrala novog gradonačelnika, HSS-ovog Željka Šoštarića koji je Marijana Škvarića pobijedio za 600-tinjak glasova. Ivanec i Ludbreg i nadalje će voditi dosadašnji gradonačelnici iz Nezavisne platforme Sjever Milorad Batinić i Dubravko Bilić, dok na […]

    today01/06/2025 153

    0%