play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Biskup Mrzljak slavio misu u Maruševcu

U Župi svetog Jurja mučenika u Maruševcu Svetu misu predslavio je počasni građanin Općine Maruševec i umirovljeni varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a u povodu 8. godišnjice smrti maruševečkog župnika vlč. Martina Mezaka.

Govoreći o preminulom vlč. Mezaku koji je Župom u Maruševcu upravljao 35 godina, biskup Mrzljak je u homiliji kazao kako ga se često zna sjetiti u ovo godišnje doba kada se obrezuju voćke.

Upravo je našeg Martina krasila briga o plodovima, a duhovni se život čovjeka može uporediti s njegom voćki – loše grane treba ukloniti kako bi biljka donosila bolji rod, što simbolizira potrebu za duhovnim čišćenjem i preobraženjem. Kao što se voćke obrezuju kako bi donosile više plodova tako i ljudi prolaze kroz izazove, disciplinu i duhovno pročišćavanje kako bi postali bolji i donosili bolje plodove u životu. Grane koje ne donose ploda ili koje su bolesne moraju se ukloniti. Slično tome u životu treba napustiti loše navike, grijeh ili stvari koje sputavaju napredak jer prava svrha života nije stagnacija već plodonosnost u ljubavi, dobroti, vjeri i djelima – istaknuo je varaždinski biskup u miru mons. Josip Mrzljak.

Na kraju je mons. Mrzljak pozvao prisutne na molitvu za papu Franju čije je zdravstveno stanje pogoršano, kao i za sve mještane koji više nisu s nama.

Uz velik broj vjernika, ministranata te budućih krizmanika i prvopričesnika misnom slavlju prisustvovali su i župnici Krunoslav Milovec, Marko Ocvirek i Tomislav Antekolović, kao i načelnik Općine Maruševec Mario Klapša.

Hrvatski Caritas početkom veljače započeo je s provedbom novog humanitarnog projekta pod nazivom “Spasi kunu od propasti, daruj je za 1000 radosti!” Projekt se odvija u sklopu tradicionalnog programa Za 1000 radosti, a središnja aktivnost je prikupljanje preostalih kovanica kuna i lipa u svrhu pomoći potrebitim pojedincima i obiteljima na području cijele Hrvatske.

Kovanice kuna i lipa 31. prosinca 2025. prestat će vrijediti te ih više neće biti moguće zamijeniti za eure. Hrvatski Caritas potiče građane da zaboravljene, zametnute ili spremljene kovanice kuna i lipa koje se nalaze u njihovim domovima daruju Caritasu predajući ih u obližnjem župnom uredu. Kovanice će biti zamijenjene za eure te će Hrvatski Caritas prikupljena sredstva putem Caritasove mreže nad/biskupijskih i župnih Caritasa usmjeriti pojedincima i obiteljima kojima je pomoć najpotrebnija – starijim i bolesnim osobama, obiteljima s više djece, obiteljima u riziku od siromaštva i drugih oblika isključenosti. Na takav će se način starim kovanicama udahnuti novi život i mnogima donijeti radost, pomoć i nadu.

Prikupljene kune mogu se donijeti u Župni ured Maruševec unutar radnog vremena te u sakristiju iza Svetih misa!

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Sportski park u Ludbregu nosit će ime olimpijske pobjednice Sare Kolak

    Grad Ludbreg nastavlja ulagati u sportsku infrastrukturu, s ciljem stvaranja što kvalitetnijih uvjeta za sve sportaše i rekreativce. Kraju se privodi ideja sportskog parka koji će nositi naziv Sportski park ‘Sara Kolak’ u čast ludbreške olimpijske pobjednice. -Uz uređenje nogometnih igrališta, nedavno smo završili umjetnu travu, odnosno igralište s umjetnom travom, u planu je još jedno igralište sa zemljanom, običnom travom za treninge mnogobrojne djece koja u Ludbregu treniraju. – […]

    today04/03/2025 1

    0%