play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Održana Voogle konferencija o Cloud tehnologijama i umjetnoj inteligenciji

Cloud tehnologija i umjetne inteligencije glavne su teme 6. Voogle konferencije koja je počela danas, u četvrtak 7. studenoga 20224. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu pod pokroviteljstvom Grada Varaždina.

Okupljenim vodećim stručnjacima, poduzetnicima i inovatorima koji će slijedeća dva dana predstavljati najnovije trendove i dostignuća u svijetu Cloud tehnologija i umjetne inteligencije obratio se uvodno zamjenik gradonačelnika i zastupnik u Hrvatskom saboru Miroslav Marković.

U ime gradonačelnika Nevena Bosilja i u svoje ime naglasio je važnost Voogle konferencije za Varaždin i koliko je bitno da se na konferenciji okupljaju i razmjenjuju ideje i iskustva vodeći stručnjaci s tog područja. Izrazio je želju da svi mladi stručnjaci koji završavaju fakultete ostanu živjeti i raditi u Varaždinu koji je predstavio kao najbolji grad za gospodarstvo i najbolji po kvaliteti života u Hrvatskoj. Dao je također podršku sudionicima natjecanja Startup battle za najbolje inovativne ideje. Uz napomenu da je čast pobjednika ponekad bolja nagrada od materijalne najavio je da će Grad varaždin i dalje pratiti programe Tehnološkog parka, podržavati Voogle konferenciju i mlade inovatore koji imaju priliku predstaviti se svojim dostignućima.

Grad Varaždin sufinancira organizaciju same konferencije i Akceleratora, a od iduće godine sudjeluje i u financiranju subvencije zakupa poduzetnicima početnicima u Tehnološkom parku Varaždin.

Predstavnik organizatora konferencije ravnatelj Tehnološkog parka Vedran Bubalo naglasio je da zahvaljujući suradnji Sedmog odjela – vodećeg AWS partnera u CEE regiji i mreže Enterprise Europe Network danas se Varaždinu predstavlja kao središte inovacija i tehnološkog napretka.

Na konferenciji sudjeluju stručnjaci iz renomiranih hrvatskih i međunarodnih tvrtki poput Infobipa, Specka, AWS-a, Maidee, Cratisa i mnogih drugih. Konferencija je jedinstvena prilika za lokalne poduzetnike, studente i građane da iz prve ruke saznaju više o najnovijim tehnologijama i njihovoj primjeni.

Konferencija također omogućuje razmjenu znanja i primjera dobre prakse između stručnjaka iz javnog i privatnog sektora. Ta suradnja može doprinijeti učinkovitijem upravljanju gradom, unaprjeđenju infrastrukture te jačanju inovativnih kapaciteta lokalne zajednice kroz primjenu novih tehnologija. Uz to, stvaranje poslovnih veza između lokalnih poduzeća i međunarodnih sudionika otvara nove mogućnosti za ekonomski rast i stvaranje radnih mjesta u Varaždinu.

Na otvaranju konferencije sudionike su pozdravili i Boris Brzac iz tvrtke Sedmi odjel d.o.o te Marina Kezić Mekota iz Hrvatske gospodarske komore.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Josip Cestar izabran za predsjednika Savjeta mladih Varaždinske županije

    Na konstituirajućoj sjednici Savjeta mladih Varaždinske županije, Josip Cestar jednoglasno je izabran za predsjednika, dok će funkciju njegovog zamjenika vršiti Božo Kvesić. Sjednicu je otvorio predsjednik Županijske skupštine dr.sc. Josip Križanić koji je članovima Savjeta čestitao na društvenom angažmanu te im poželio puno uspjeha, kreativnosti i energije u radu dok je župan Varaždinske županije Anđelko Stričak istaknuo kako članovi Savjeta mogu svakako računati na pomoć i podršku kako izvršne tako […]

    today20/10/2021 249

    0%