play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Kaznionica u Lepoglavi osvojila zlatnu diplomu za bagremov med i srebrnu za kestenov med

Kaznionica u Lepoglavi osvojila je zlatnu diplomu za bagremov med i srebrnu diplomu za kestenov med na 16. organoleptičkom ocjenjivanju meda s međunarodnim sudjelovanjem u Vukovaru, gdje su sudjelovala 236 pčelara iz Hrvatske, Srbije, BiH i Sjeverne Makedonije.

Ovaj uspjeh rezultat je dugogodišnjeg rada i predanosti, budući da kaznionica već 15 godina razvija pčelarstvo, počevši s nekoliko košnica, a danas ih broji više od 100.

Unazad 10 godina, kaznionica je započela kontinuirani program osposobljavanja zatvorenika za zanimanje pčelara, a do sada je više od 30 zatvorenika završilo ovaj program.

Ovaj aspekt pčelarstva igra ključnu ulogu u resocijalizaciji zatvorenika, pripremajući ih za povratak u društvo i mogućnost zapošljavanja.

Med se primarno proizvodi za prehranu zatvorenika, dok se manji dio stavlja na tržište. Godišnje se proizvede između 1,5 i 3 tone meda, a u idealnim vremenskim uvjetima moglo bi se ostvariti i više od 4 tone.

Med iz Kaznionice u Lepoglavi do sada je na više međunarodnih ocjenjivanja osvojio srebrne i zlatne diplome, a nedavne diplome iz Vukovara predstavljaju nastavak odličnih rezultata u procesima u kojima sudjeluju zatvorenici.

Osim što jača njihove vještine, ovaj program im omogućava da po izlasku na slobodu započnu vlastite karijere u pčelarstvu i proizvodnji meda.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Župan Stričak u Šibeniku s kolegama preuzeo nagradu za pionirski projekt „Drava Life“

     Na Danima regionalnog razvoja i EU fondova, koji se održavaju u Šibeniku od 2. do 4. prosinca, dodijeljene su nagrade najboljim županijskim EU projektima te su proglašeni pobjednici izbora najboljih gradova. Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, zajedno sa županima Koprivničko-križevačke i Virovitičko-podravske županije Tomislavom Golubićem i Igorom Androvićem, u srijedu je primio nagradu za projekt „Drava Life – integrirano upravljanje rijekama“, a na svečanosti su prisustvovali i voditelj projekta Igor […]

    today04/12/2025 11

    0%