play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

7. listopada u Općini Petrijanec “Dani otvorenih vrata EU projekata”

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije, kao način poticanja uključivanja subjekata i dionika za korištenje europskih izvora za sufinanciranje raznih projekata i ove godine organizira popularne “Dane otvorenih vrata EU projekata”.

„Dani otvorenih vrata EU projekata“ organiziraju se u obliku lokalnih ili regionalnih događanja po cijeloj Hrvatskoj i na njima se predstavljaju uspješni projekti iz područja energetike, istraživanja i razvoja, obrazovanja, kulture, poduzetništva, zaštite okoliša, ali i mnogih drugih sektora, koji su pomogli u razvoju brojnih lokalnih zajednica i podizanju kvalitete života hrvatskih građana.

„Dani otvorenih vrata EU projekata“, koji će se diljem Hrvatske održavati između 5. i 20. listopada, su prilika da građani, ali i subjekti koji se do sada nisu uključili u korištenje brojnih mogućnosti EU potpora za svoje projekte, iz prve ruke vide i nauče na koji način EU fondovi izravno poboljšavaju svakodnevni život i omogućavaju ravnomjerniji, pravedniji i održiviji društveni i gospodarski razvoj njihovih općina i gradova.

Općina Petrijanec će se u ovu inicijativu uključiti događanjem „Europska unija kao pokretač razvoja lokalne zajednice – Dani otvorenih vrata EU projekata u Općini Petrijanec” koje će se održati u ponedjeljak 7. listopada 2024. godine s početkom u 14:00 sati u „Staroj školi“ (Trg svetog Petra 9) u Petrijancu.

Na njemu će se predstaviti tri aktualna EU projekta koji se provode u Petrijacnu, a koji, svaki na svoj način i u sadržajnom kontekstu kojeg obuhvaćaju, značajno doprinose razvoju i kvaliteti života u općini:

  • Projekt izgradnje rotacijskog parkinga kod groblja u Petrijancu
  • Projekt dogradnje dječjeg vrtića u Petrijancu
  • Projekt ZAŽELI – prevencija institucionalizacije u Općini Petrijanec – faza IV

Osim prezentacija o njihovim ciljevima i strukturi, svim posjetiteljima „Dana otvorenih vrata“ omogućit će se obilazak i lokacija projektnih aktivnosti.

Pridružite se i otkrijte kako EU fondovi osnažuju i transformiraju lokalne zajednice!

Napominjemo kako će se uvodni dio održati na lokaciji Trg svetog Petra 9 (Stara škola) dok će i svim posjetiteljima biti omogućeni i obilazak lokacija projekata.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća i prigodnim druženjem, obilježena 35. obljetnica ustroja 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“

    Povodom obilježavanja 35. obljetnice ustroja 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“ , pripadnici Udruge su nizom programa obilježili ovu vrijednu obljetnicu. Nakon svete mise u kapelici svetog Jurja u krugu  Vojarne 7. gardijske brigade Puma, u Vinici su ispred spomen-ploče kod nekadašnjeg centra za obuku jedinica ZNG-a položeni vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule i preminule pripadnike brigade. Odavanju počasti su uz pripadnike Udruge ratnih veterana 1. […]

    today15/05/2026 6

    0%