play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

33. obljetnica ustroja 5. bojne 1. A brigade ‘Tigrovi’ obilježena u Vinici

Povodom obilježavanja 33. obljetnice ustroja 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“ u Vinici su ispred spomen-ploče kod nekadašnjeg centra za obuku jedinica ZNG-a položeni vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule i preminule pripadnike brigade.

Odavanju počasti su uz pripadnike Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“, ali i mnogih drugih pripadnika braniteljskih udruga i PU varaždinske te u pratnji Husarske garde Varaždinske županije i Varaždinske građanske garde nazočili i Spomenka Kiđemet Piskač, županijska vijećnica i predsjednica Savjeta za zdravlje Varaždinske županije te Dražen Jagić, potpredsjednik Gradskog vijeća Grada Varaždina.

Prisjetivši se svih poginulih te preminulih hrvatskih branitelja, Kiđemet-Piskač je istaknula kako su branitelji s područja Varaždinske županije bili prvi kod obrane, naoružavanja i kasnije kod oslobađanja gotovo cijele Hrvatske.
Dali su ogroman doprinos u ratu i na tu činjenicu smo itekako ponosni. Oni su svoje odradili, a na nama svima koji obavljamo javne dužnosti je da svojim radom i aktivnostima gradimo bolje i kvalitetnije društvo. Koristim priliku da svim pripadnicima 5. Bojne Prve A brigade „Tigrova“ u ime župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka i u svoje osobno ime čestitam 33. obljetnicu ustrojavanja te svima želim puno zdravlja i osobnog zadovoljstva – rekla je Kiđemet Piskač.

Dražen Jagić, potpredsjednik Gradskog vijeća Grada Varaždina je također istaknuo veliku ulogu „Tigrova“ u obrani Hrvatske.
Pripadnici 5. bojne 1. A brigade, legendarni Tigrovi, spadaju među postrojbe Hrvatske vojske koje su dale jedan od najvećih doprinosa konačnoj pobjedi u Domovinskom ratu. Pripadnici Tigrova od ustroja u Vinici do sudjelovanja u akcijama u obrani Vukovara, Dubrovnika i Cavtata, te prerastanja u 7. gardijsku brigadu bili su dio presudnih snaga zaslužnih za konačnu pobjedu u Domovinskom ratu. Zato se kao predstavnici Grada Varaždina sjećamo poginulih pripadnika, odajemo im dužnu počast čuvajući od zaborava njihovo veliko, domoljubno djelo i žrtvu – rekao je Jagić.

Na minutu šutnje pozvao je Damir Grabar, predsjednik Udruge ratnih veterana 1. Gardijske brigade „Tigrovi“ dok je molitvu za sve poginule i preminule predvodio vinički župnik Valent Posavec, dekan Ivanečkog dekanata i kanonik Zbornog kaptola.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Obrazovanje

    Iznimni rezultati učenika u Općini Vinica, 7 medalja na državnim prvenstvima

    U općini Vinica koja broji svega nešto više od 3000 stanovnika djeluju odgojno-obrazovne ustanove od dječjeg vrtića pa sve do srednje škole. Jednom riječju od rođenja pa do zaposlenja možete živjeti i školovati se bez da napustite Općinu Vinica. To ne bi bilo ništa posebno da djeca i učenici ne ostvaruju iznimne rezultate na međuopćinskim, županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Dječji vrtić Vinica od ukupno 10 vrtića pobjednik je na […]

    today14/06/2023 409

    0%