volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Vidovec pobjedom nad Rugvicom osigurao ostanak u 1. HRL Sjever

Izuzetno je važnu pobjedu upisao Rukometni klub Vidovec koji je pred dvjestotinjak navijača u vidovečkoj školsko – sportskoj dvorani pobijedio Rugvicu rezultatom 32:23, na poluvremenu 16:12.

Rukometaši pod vodstvom trenera Alena Melnjaka ovime su osigurali ostanak u Prvoj Hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever, te bez pritiska odlaze u Vinkovce kod Spačve koja drži prvo mjesto i sigurno ulazi u Premijer ligu.

„Veliki je to uspjeh za malu sredinu poput Vidovca! Treba nastaviti poticati rad s mladima kako bi se stvorila baza za budućnost i nastavila dobra rukometna tradicija!“ – kazao je za naš Radio trener RK Vidovec Alen Melnjak. Od domaćih rukometaša Miljenko Melnjak je postigao 8, Mihael Pleš 7, te po 4 pogotka Igor Korpar i Domagoj Hajsok, a treba istaknuti i odličnog vratara Alana Kolmana. Iz redova Rugvice najbolji je bio Tian Borovec koji je postigao 9 golova.

Na utakmici su podijeljena dva žuta kartona. Prvi je u prvoj minuti susreta dobio Fran Novak iz redova domaćina, dok od gostujućih igrača žuti karton dodijeljen Tianu Borovcu u petoj minuti. Crveni karton u 42. minuti dosuđen je Franu Viciću iz RK Rugvica koji je prilikom izvođenja sedmerca pogodio u glavu vratara Vidovca.

Recimo i to kako je u utakmici ozlijeđen Mislav Vusić koji je u bolovima u predijelu koljena iznesen s terena.

Zadnje kolo Vidovec igra u subotu, 6. svibnja u Vinkovcima protiv Spačve.