volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Održana utrka Ravna gora Trail

Ravna gora i jezero Trakošćan u subotu su ugostili natjecatelje iz cijele Hrvatske koji su se u sklopu Ravna gora traila, utrke koju organizira varaždinski klub SRD 315 Sjeverozapad, natjecali u dvije utrke različite dužine.

Marko Herman, član TTK Strka, za vrijeme od 2:47:33 prošao je ciljem velike utrke Ravna gora traila u Trakošćanu, nakon što je otrčao 28 km i pri tom savladao 1300 m visinske razlike. Najbolji domaći trkač, ujedno član SRD 315 Sjeverozapad, bio je Nino Vinković a on je s vremenom 2:55:19 osvojio drugo mjesto u muškoj konkurenciji na dugoj utrci. Trećeplasirani muški natjecatelj na dugoj utrci bio je Božo Lubar s vremenom 3:02:20.

Paula Vrdoljak iz AK Sljeme bila je najbolja žena, a s vremenom 2:57:27 stigla je u cilj kao treća u ukupnom poretku!. Drugo mjesto u ženskoj kategoriji na dugoj utrci osvojila je Maja Bonačić iz AK Sljeme s vremenom 3:13:04. Do postolja je kao treća u ženskoj kategoriji stigla i jedna domaća natjecateljica, Ana Hrešć, članica SRD 315 Sjeverozapad, koja je utrku završila s vremenom 3:49:33.

Natjecatelji na maloj utrci morali su savladati 15km i oko 600m uspona a najuspješniji u tome bio je Damir Hršak iz AK Zabok koji je s vremenom 1:10:33 osvojio prvo mjesto. Drugi u muškoj kategoriji na kraćoj utrci bio je Ivan Golub s vremenom 1:27:01, dok je nakon 1:35:05 kao treći ciljem u Trakošćanu prošao domaći natjecatelj i član SRD 315 Sjeverozapad Marko Leljak.

Zvonimira Štefičar bila je najbrža žena na kratkoj utrci kojoj je za pobjedu trebalo vrijeme1:43:08. Drugoplasirana žena bila je Valentina Vadlja s vremenom 1:47:20 a treća Sanja Modrić članica BSV Ludbreg s vremenom 1:49:00.

Utrku koja povezuje najljepše predjele Ravne gore i Trakošćana, a održava se od 2013.godine, podržali su BIM sport, Dechatlon, Bauerfeind Hrvatska, STADA, RaLe, Dida Boža, Bura Croatia, Magic Net, Lepi Dečki Brewery , Medina Škrinja, Hotel Trakošćan, Red Bull Stribor, Ivan Bregović, Marko Zavrtnik i Mladen Mrvelj, kojima se organizator zahvaljuje na podrški. Za sigurnost natjecatelja brinuli su neizostavni HGSS Varaždin, uz brojne volontere na utrci.

Sljedeća utrka u organizaciji SRD 315 Sjeverozapad biti će Transverzala Ivanščice, također već tradicionalna utrka kroz Ivanščicu od Golubovca do Čeva.

Nove vijesti

• PLAYLISTA
  • Regija

Sanacija opasnih mjesta u Ulici grada Vukovara

Odlične vijesti za roditelje i učenike stižu iz Grada Varaždinskih Toplica. Do početka iduće školske godine Ulica grada Vukovara koja vodi prema topličkoj Osnovnoj školi Antuna i Ivana Kukuljevića bit će sanirana. Potvrđeno je to ugovorom o izvođenju radova kojeg su potpisali gradonačelnica Varaždinskih Toplica Dragica Ratković i predsjednik Uprave PZC-a Varaždin Saša Varga. Riječ je o radovima vrijednim preko 900 tisuća kuna kojima će se sanirati opasna mjesta u […]