22. Ožujak 2019.
Flash Player is missing from your browser
Četvrtak, 28 Veljača 2019

Poraz rukometaša Vidovca u osmini finala Hrvatskog rukometnog kupa

Igrači Muškog rukometnog kluba Vidovec pružili su snažan otpor favoriziranom Poreču u utakmici osmine finala Hrvatskog rukometnog kupa. Dvoboj je odigran u prepunoj dvorani Osnovne škole u Vidovcu, a gostujući sastav, inače ugledni premijerligaš, pobijedio je rezultatom 24:21. Bila je to utakmica koja je vrlo lako mogla otići i na stranu domaćina. Poluvrijeme je završilo neriješenim rezultatom (12:12), a 10-ak minuta prije kraja domaći sastav je imao i gol prednosti (17:16). Međutim, gosti iz Poreča su u posljednjim minutama preuzeli stvari u svoje ruke te u konačnici upisali zasluženu pobjedu. U redovima Vidovca posebno su se istaknuli sjajni vratar Bruno Varšić te igrači Matej Šagij sa šest i Tomislav Hirš s pet golova, dok su kod gostiju najraspoloženiji na terenu bili Gianfranco Pribetić i Matija Rađaković sa po šest golova. Vidovečki trener Srećko Horenec nakon susreta je pohvalio svoje igrače i navijače, dok je trener Poreča Dinko Đanković naglasio kako je očekivao ovakav dvoboj jer je momčad Vidovca specijalist za kup utakmice. Bilo kako bilo, igrači Vidovca su ostavili odličan dojam u ovom susretu te se sada mirno mogu posvetiti nastavku prvenstva u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi-Sjever gdje ih za vikend, ponovno pred domaćim navijačima, očekuje važan dvoboj s momčadi Borova.