25. Lipanj 2018.
Flash Player is missing from your browser
Utorak, 13 Ožujak 2018

SK „Cekin“ na dvoranskom Prvenstvu Hrvatske osvojio pet medalja

Članovi Streličarskog kluba „Cekin“ na dvoranskom Prvenstvu Hrvatske osvojili su pet medalja, a Tin Makitan postao je seniorski prvak Hrvatske u disciplini olimpijski luk.

Dvoransko Prvenstvo Hrvatske održano je u Ljubešćici u subotu i nedjelju , 10. i 11. ožujka. Nastupilo je ukupno 202 natjecatelja iz 29 klubova. Za SK „Cekin“ nastupilo je sedmero natjecatelja, a Vjekoslav Rutić nastupio je u dvije discipline: standardni i goli luk. Nakon kvalifikacija seniora u olimpijskom luku, Tin Makitan plasirao se na 4. mjesto, a Stjepan Gašparić na 13. mjesto. U četvrtini finala Makitan je bio bolji od Habeka iz VSK-a, a u polufinalu od favorita natjecanja i najboljeg iz kvalifikacija, Matije Mihalića, iz SK „Oroslavje“. U finalu je Makitana dočekao višestruki prvak Hrvatske u olimpijskom luku, Krešimir Štrukelj, iz SK „Katarina Zrinska“, ali je i on izgubio od varaždinskog streličara 7:3. Prvo mjesto, zlatna medalja i naslov prvaka Hrvatske u olimpijskom luku pripali su Tinu Makitanu. Stjepan Gašparić je imao „nesreću“ da mu je u osmini finala protivnik bio Makitan te je završio na 9. mjestu. U kategoriji standardni luk kadetkinje Tea Crnčić osvojila je 1. mjesto. U kategoriji olimpijski luk juniori Antonio Ritec osvojio je 2. mjesto, dok je u kategoriji standardni luk veterani Vjekoslav Rutić osvojio 2. mjesto, a u kategoriji goli luk veterani osvojio 2. mjesto. U kategoriji standardni luk seniorke Štefica Šagi osvojila je 4. mjesto. Zoran Marenčić u kategoriji goli luk seniori plasirao se na 9. mjesto.